NASI PRZYJACIELE I PARTNERZY

Migabau.pl Estien Svart

 

INFORMACJE OGÓLNE

Nasza firma od 1980 roku zajmuje się produkcją roślin ozdobnych. Produkcja materiału roślinnego jest jednym z działów firmy Mykoflor (druga istotna gałąź to produkcja szczepionek mikoryzowych). Jako jedyni w Polsce oferujemy całość iglastego materiału ozdobnego oraz azalie z  mikoryzą.

Wszystkie oferowane do sprzedaży rośliny przechodzą w naszym gospodarstwie pełny cykl produkcyjny: od ukorzenionej sadzonki aż do produktu finalnego. Pozwala nam to unikać sprowadzania z zewnątrz do szkółki różnych patogenów roślinnych (np. Phytophthora sp.). Do rozmnażania pobieramy wyłącznie materiał z własnych mateczników będących pod naukową kontrolą i stałą ochroną oraz posiadających grzybnię mikoryzową.

Wszystkie rośliny iglaste produkujemy z zastosowaniem szczepionki mikoryzowej i bakterii korzeniowych, których działanie polega m.in. na łatwiejszym przyswajaniu azotu, fosforu jak również stymulacji systemu korzeniowego. Dzięki temu uzyskujemy rośliny bardzo wysokiej jakości (zdrowe, dobrze przekorzenione, rozkrzewione). Dla roślin liściastych stosujemy bakterie wspomagające - daje to widoczne efekty. Począwszy od 2006 roku rozpoczynamy produkcję roślin liściastych z mikoryzą.

W wyniku stosowania bioregulatorów otrzymujemy rośliny o bardzo dobrej kondycji, doskonale adaptujące się w środowisku po ich wysadzeniu na miejsce stałe. Dopiero tam efekty zastosowania bioregulatorów są szczególnie widoczne - dobra kondycja roślin, szybki wzrost, wysoka zdrowotność. Jednym z rezultatów zastosowania grzybni mikoryzowej jest dużo wyższa tolerancja roślin na niekorzystne dla nich warunki glebowe. Rośliny kwaśnolubne np. cyprysiki, jałowce, żywotniki, rododendrony i azalie dobrze rosną na glebie o odczynie słabo zasadowym (pH od 7 do 8). Dobrze sobie też radzą na glebach lekkich, piaszczystych, bardzo przepuszczalnych i na terenach zdegradowanych pracami budowlanymi (gdzie brakuje właściwej mikroflory glebowej).

Nowe odmiany oferowane na rynkach europejskich przechodzą weryfikację w naszej szkółce (m.in. pod kątem adaptacji do krajowych warunków klimatycznych oraz atrakcyjności dla klienta) i dopiero potem są rozmnażane. Obecnie w naszej działalności szkółkarskiej koncentrujemy się na uzyskaniu finalnego produktu najwyższej jakości (rozkrzewienie, zdrowotność, pokrój roślin). Mniejszą uwagę przywiązujemy do wprowadzania do sprzedaży odmian w niewielkim tylko stopniu różniących się od już istniejących.

W trakcie badań są nasze własne odmiany, które niebawem zostaną zgłoszone do rejestru i wprowadzone do sprzedaży (Th. occ. Brabant Gold, Salamander, Cosmos).

Zamierzenia Mykoflor w zakresie produkcji szkółkarskiego materiału ozdobnego:

  • systematyczne wprowadzenie do sprzedaży ciekawych roślin liściastych
  • zwiększenie produkcji roślin przeznaczonych do rekultywacji terenów i do nasadzeń w ekstremalnych warunkach glebowych
  • rozszerzanie oferty handlowej o rośliny szczepione
  • sprzedaż od sezonu 2008 odmian wyselekcjonowanych w naszym gospodarstwie

 

Udział w Targach Ogrodniczych GARDENIA, Poznań 26-28 lutego 2010

 

Prezentacja dorobku naszej firmy podczas targów ogrodniczych GARDENIA, Międzynarodowe Targi Poznańskie, 27.02-01.03.2009.

Prezentacja szczepionek mikoryzowych firmy Mykoflor
Prezentacja szczepionek mikoryzowych firmy Mykoflor

Nasze stoisko
Nasze stoisko

 

 Udział w targach "Zieleń to Życie", Warszawa 2008.

Nasze stoisko
Nasze stoisko

Dorota Szałańska-Cegiełka w rozmowie z Klientami
Dorota Szałańska-Cegiełka w rozmowie z Klientami

 

Kolejna prezentacja roślin ozdobnych z mikoryzą podczas międzynarodowej wystawy "Zieleń to Życie", Warszawa 2007.

W rozmowie z klientami
W rozmowie z klientami

 

Udział w międzynarodowej wystawie „Zieleń to Życie” 25-27 sierpnia 2006, Warszawa.


Dorota Szałańska-Cegiełka (Mykoflor) w rozmowie z Klientami

 

Nasza szkółka była współorganizatorem konferencji „Mikoryza w architekturze krajobrazu” 17-18 lutego 2006, Kazimierz Dolny nad Wisłą. Więcej informacji (wystąpienia, referaty, opinie) na www.mykoflor.pl w dziale „Kształtowanie Krajobrazu”.


Prezentacja szczepionek mikoryzowych


Sala wykładowa


Inż. Włodzimierz Szałański (Mykoflor) w rozmowie
z profesorem Leszkiem Orlikowskim (ISiK)


Wykład profesora doktora habilitowanego Leszka Orlikowskiego
o ograniczaniu fytoftorozy przez mikoryzę

 

 Widok na szkółkę.

 

 

 

Copyright © 2010-2021 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia
jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.